Jdi na obsah Jdi na menu
 


GP Pezinok 24.3.2018

24.3.2018 se konala ve slovenském Pezinku již tradiční mezinárodní Grand Prix v judu. Na turnaj přijelo 667 závodníků z 65 oddílů a 5 států. TJ Lokomotiva Česká Lípa reprezentovalo šest judistů.

Jako první se za náš oddíl představila Barbora Medunová v kategorii do 11 let do 34kg. Ve své kategorii nenašla přemožitelku. Všechny tři svá utkání vyhrála před časovým limitem a získala zlato.

V kategorii do 13 let se mezi dívkami do 40kg předvedla Nicol Macháčková. Nicol měla z našich závodníků nejvíce utkání. Bojovala celkem 5x a všechny své soupeřky dokázala také porazit a ve své kategorii bravurně zvítězila.

Do 13 let mezi chlapci do 55kg bojoval Michal Dvořák.V prvním kole porazil maďarského borce, v semifinále Rakušana. Ve finálovém utkání narazil na českého judistu, kterému před týdnem ve finále ČP v Jablonci podlehl. Tentokrát vstup do utkání lépe vyšel Michalovi, získal vedení na wazari, které již udržel a nakonec získal třetí zlato pro náš oddíl.

Vstup do turnaje nám vyšel skvěle. První tři závodníci a tři zlaté medaile bez jediného prohraného utkání. Odpoledne pokračoval program souteží starších žáků do 15let. Hned do prvního utkání odpoledního bloku nastoupil Lukáš Polák v kategorii do 55kg. První zápas prohrál. V opravách se zdravě naštavl a svého soupeře porazil. V možnosti boje o medaili ho však další protivník zastavil a Lukáš tak vybojoval 7. místo.

Ve váze do 38kg bojoval Tomáš Pulo. První dva zápasy vyhrál velice rychle. V semifinále však nastoupil proti domácímu šampiónovi z pořádajícího oddílu. Trochu nám scházela koncentrace a Tom velice rychle prohrál na ipon. V boji o bronz již opět Tomáš nezaváhal a medaili si nenechal ujít.

Jako poslední se až navečer do bojů dostal Jan Moravík v kategorii do 50kg. Honza měl první kolo volné. Dalaší tři utkání, včetně semifinále, vybojoval a zaslouženě se dostal také do finále. Boj o zlato byl velice napínavý a soupeři byli velice vyrovnaní. Soupeř však získal jedno wazari a ani maximální aktivita, kterou Honza předvedl nevedla k bodované akci. Honza po pěkných zápasech získal stříbro.

Všem našim závodníkům patří obrovská pochvala za nasazení, které v zápasech předvedli. Na závěr nás moc potěšila výsledková listina v bodovací souteži klubů. TJ Lokomotiva Česká Lípa z šesti závodníky získala 9. místo z 65. klubů. Jednalo se o nejlepší umístnění ze všech čských klubů, které na turnaj přijely. Oddíly, které bodovovaly před námi, přivezly nesrovnatelně více závodníků. Našich šest statečných si zaslouží pochvalu.

V neděli poté ještě v Pezinku pokračoval judo camp, kde si závodníci ještě v dalších dvanácti tréninkových zápasech mohli vyzkoušet své dovednosti.

Moc nás těší, že i na velkých turnajích v zahraničí se naši závodníci pravidelně prosazují na medailové pozice.