Jdi na obsah Jdi na menu

ČESKÁ LÍPA

1. ROČNÍK TURNAJE O POHÁR STAROSTKY MĚSTA ČESKÁ LÍPA

1. ROČNÍK POHÁRU STAROSTKY MĚSTA ČESKÁ LÍPA V JUDU

Dne 20.4.2013 se v České Lípě konal turnaj v judu, který připravoval místní klub TJ LOKO. V prosinci klub dostal mimořádnou dotaci na koupi nového tatami, aby mohl postavit tři kompletní zápasiště a aby se už konečně zviditelnil také mezi kluby po celé ČR, protože s tak výbornými výsledky, které dělá po celé republice, nebo v zahraničí byla už ostuda, že se na jejím území žádný turnaj nepořádal. Vždyť poslední turnaj, který se tu konal byl v roce 1986.

Hlavní představitelé místního judoklubu si chtěli vyzkoušet, jak vše zvládnou a tak vypsali turnaj jen pro mláďata a mladší žáky i žákyně. "Tipovali jsme kolem 140-160 závodníků a ani více jsme nepředpokládali, protože i když jsme byli připraveni, tak jsme neměli zkušenosti a nechtěli pokoušet nějaký problém v nezvládnutí organizace, nebo nějaké velké časové prodlevě. To co se ale dělo v době vážení nas všechny překvapilo. 32 oddílů z celé ČR z toho 8 zahraničních výprav a celkem 308 závodníků! Dostavily se i takové kluby, jako je  USK Praha, JC Liberec, PSK Hradec Králové, nebo SKP JUDO Litoměřice. Takovou porci nikdo z nás nečekal. Byl to co do počtu největší turnaj mláďat v čechách. Také proto se snad v každé váhové kategorii sešlo až 25 závodníků. Aby se každý popral a nevypadl hned v prvním kole, museli jsme mláďata rozdělit na holky a kluky, abychom zmenšili počet borců ve vahách.

Jako domácí oddíl jsme si moc přáli, aby jeden ze tří velkých pohárů pro družstva zůstal v našich rukou a díky našim nejmenším borcům se to povedlo. Jen o dva body jsme přišli o prvenství a skončili tak druzí, za oddílem z Litoměřic.

Tomáš Pulo, Dominik Hippmann, Vojtěch Kašpar, Filip Kříž a Patrik Volný vybojovali zlato. Jan a Jiří Moravíkovi, Jana Marie Čumová, David Chaloupka s Davidem Třískem obsadili stříbrné medaile. A Jakub Krejča získal bronz. Ostatní naši závodníci zůstali pod stupněm vítězů. Vše se obešlo bez nějakého většího zranění, ceny, diplomy a medaile byly po právu rozděleny a příštímu "již" druhému ročníku se těšíme za rok nashledanou.

P.S. Zpráva od trenérů: Všem našim rodičům dětí a starším judistům z TJ LOKO patří velký dík za pomoc a organizaci na turnaji